Ranking FIFA. Mistrz to nie lider. Skok Polski

Polska-najnowszy-ranking-FIFA

Najnowszy ranking FIFA. Na czele nie znajduje się Argentyna! Nowi mistrzowie świata są drudzy. Reprezentacja Polski awansowała o cztery miejsca.

W najnowszym zestawieniu FIFA, Argentyna zostałaby liderem w przypadku, gdyby wygrali finał z Francją po dogrywce, a nie po karnych.

Na najnowszy ranking FIFA z pewnością w dużym stopniu wpłynął mundial w Katarze. Oficjalnie zostanie on zaktualizowany i ogłoszony jutro, 22 grudnia. Już jednak wiadomo, jak będzie wyglądała klasyfikacja najlepszych reprezentacji na świecie na koniec 2022 roku.

Ranking-FIFA-reprezentacja_Polski
Dzięki wyjściu z fazy grupowej awansowaliśmy rankingu FIFA na 22. pozycję.

W rankingu Polacy do góry

Reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze po porażce 1:3 z Francją. Mimo skrajnie różnych ocen występu naszej kadry, wynik osiągnięty przez piłkarzy Czesława Michniewicza, i to nie podlega dyskusji, i tak najlepszy rezultat Polaków od 1986 roku. Dzięki wyjściu z fazy grupowej awansowaliśmy w najświeższym zestawieniu FIFA na 22. pozycję. Jak wiemy tuż przed turniejem Polacy byli 26. Wyprzedzili więc m.in. Iran oraz Serbię i Walię, które odpadły już w fazie grupowej. Reasumując. To najlepsza nasza pozycja od maja 2021 roku!

Zaskoczeniem (oczywiście pozytywnym) turnieju była reprezentacja Maroka, która zajęła czwarte miejsce na MŚ. I znalazło to odzwierciedlenie w rankingu FIFA. Na koniec roku Maroko będzie 11. To awans aż o 11. miejsce. Tym samym zespół z Maghrebu stał się najlepszą afrykańską reprezentacją (wcześniej był nią Senegal). Spory skok zaliczyła także Australia (z 38. miejsca na 27.).

Zmiany na czele

Nowym wiceliderem zestawienia została Argentyna, a na trzecie miejsce awansowała Francja. Obie ekipy wyprzedziły prawdopodobnie największe rozczarowanie turnieju, czyli Belgię. Spory spadek zaliczyły także reprezentacje, które z pewnością sprawiły swoim kibicom ogromny zawód: to bez wątpienia mi.n. Dania (spadek z 10 miejsca na 18.), podobnie jak Niemcy i Hiszpania (trzy pozycje w dół).