Najnowszy sondaż. Trzaskowski z kolejnym REKORDEM poparcia. „Duda może się powoli pakować”.

Sondaż prezydencki 2020. II Tura. Genialny wynik Rafała Trzaskowskiego.


Jeśli wybory prezydenckie odbyły się w niedzielę,  pierwsza tura nie rozstrzygnęłaby wyniku . Z kolei w drugiej z każdym z opozycyjnych kandydatów nadal wygrywa prezydent Andrzej Duda. Jednakże jest to zwycięstwo na granicy błędu statystycznego. Jeśli Rafał Trzaskowski utrzyma dynamikę wzrostu swojego poparcia, to w drugiej turze może znacznie pokonać Andrzeja Dudę.

Sondaż pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl nie pozostawia złudzeń. Przewaga Andrzeja Dudy topnieje w porównaniu z poprzednimi ankietami. Duda pozostaje liderem, ale przewaga na poziomie błędu statystycznego.

Jeżeli Andrzej Duda zmierzyłby się w II turze z Rafałem Trzaskowskim,  to nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej mógłby liczyć na poparcie aż…

49 proc. respondentów. To oznacza wzrost o 3 pkt. proc. zestawiając aktualny sondaż z poprzednim badaniem tej samej pracowni. Wcześniej Trzaskowski uzyskał 46 proc. poparcia.

Z kolei jeśli rywalem Andrzeja Dudy w II turze byłby Szymon Hołownia, to także przegrywa on z aktualnym prezydentem na granicy błędu statystycznego. Duda pokonałby Hołownię w stosunku 51 proc. do 49 proc. głosów wyborców.

Identyczny wynik zakończyłby konfrontację Andrzeja Dudy z liderem Koalicji Polskiej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. We wcześniejszym badaniu Duda wygrałby w stosunku 55 proc. do 45 proc. To kolejny duży spadek poparcia aktualnego prezydenta.

Zyskał także Robert Biedroń. Kandydat Lewicy w II turze przegrałby z Andrzejem Dudą w stosunku 47 proc. do 53 proc. Wcześniej według badania Social Changes wynik II tury zakończyłby się zwycięstwem Dudy 57 proc. do 43 proc.

– Duda może się powoli pakować. Patrząc na trendy i brak zmian w jego kampanii, te wybory może przegrać – mówi szef jednej z firm doradczych.

Komentarze