Najnowszy sondaż wyborczy! PiS będzie mogło nawet…

PiS

W ostatnim czasie nie brakuje sondaży, ponieważ do wyborów zostały tylko 4 dni. W związku z tym pracownia IBRiS (Instytut Badania Opinii Homo Homini) przeprowadziła sondaż wyborczy, w którym największym poparciem cieszy się PiS.

 Zgodnie z wynikami najnowszego sondażu z dnia 8 października największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Na formację pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 45,1 procent badanych, co przy rozkładzie poparcia dla innych partii daje PiS-owi samodzielną większość.

 

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska( 24,6 proc. poparcia). Na podium znalazła się Lewica(12,6proc.). Na pozostałych miejscach znajduje się PSL-Koalicja Polska pod wodzą Pawła Kukiza.

 Obecnie na formację zrzeszającą m.in. narodowców i środowisko, a więc Konfederację  Janusza Korwin-Mikkego chce głosować 3,8 proc. Z kolei 8,3 proc. wyborców pozostaje niezdecydowanych.

58,6 proc. społeczeństwa deklaruje chęć uczestniczenia w wyborach. Wśród nich znajdują się zarówno ci, którzy udzielili odpowiedzi „zadecydowanie tak” jak i „raczej tak”.

 

ZOBACZ TEŻ:Zmusili 16-latkę do ślubu ze starszym mężczyzną! Wszystko nagrali!

 

Wybory parlamentarne do sejmu i senatu odbędą się w najbliższą niedzielę 13 października. Obwodowe lokale wyborcze będą otwarte 13 października 2019 roku od godz. 7 rano do 21. Każdy kto chce oddać głos w wyborach parlamentarnych powinien zabrać ze sobą do lokalu wyborczego ważny dokument tożsamości lub prawo jazdy. Swoją tożsamość będzie można również potwierdzić za pomocą aplikacji mObywatel.

 

ZOBACZ TEŻ:Kupił ZEPSUTE mięso w Biedronce! Kiedy zwrócił je do sklepu USŁYSZAŁ, że jest…

 

Źródło:wprost

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze