Zmusili 16-latkę do ślubu ze starszym mężczyzną! Wszystko nagrali!

W tle brzmi radosna muzyka, ale przerażenie na twarzy 16-latki, szarpanina i głośne krzyki dziewczyny mówią same za siebie. Porwano ją i jest zmuszana do ślubu ze starszym mężczyzną! Ta tragedia to codzienność w tym kraju! 

 

Do sieci właśnie trafił nagrany telefonem  filmik. Pochodzi prawdopodobnie z miasta w Kirgistanie, gdzie tradycja porywania dziewcząt przez mężczyzn, aby zmusić je do ślubu, jest ciągle powszechna. Często kończy się to tragedią. Fundacje alarmują, że zakrawa to o handel ludźmi, a w przypadku niepełnoletnich kobiet kwalifikuje się jako czyn zabroniony. Porwane również często popełniają samobójstwa. 

 

Na nagraniu widać, jak młoda dziewczyna krzyczy i próbuje wyrwać się grupie kobiet. Dookoła stoją klaszczący w rytm muzyki mężczyźni. Film trafił do sieci prawdopodobnie z miasta Tałas. Udokumentowano tamtejszy zwyczaj „ała kaczuu”. Według niego, grupa mężczyzn, brutalnie i z zaskoczenia, porywa wcześniej upatrzoną kobietę i namawia ją – często przez wiele godzin, a nawet dni – do zamążpójścia za nieznajomego. 

 

Zobacz przerażające VIDEO!

https://www.facebook.com/111009303570706/videos/1161355270736196/?t=11

 

Wyrywająca się dziewczyna ma prawdopodobnie 16 lat. Została porwana przez grupę kobiet i zmuszona do ślubu z 35-latkiem, którego wcześniej nawet nigdy nie spotkała. Sprawą zajęła się już tamtejsza policja. Wiek, w którym w Kirgistanie według prawa można wziąć ślub to 17 lat. 

 

W 2013 roku zwyczaj „ała kuczuu” został zakazany. Jednak, według doniesień organizacji pozarządowych i mediów, praktykuje się go cały czas. Z tego, co wiadomo, rodzina porwanej nie zgłosiła skargi na policję. 

 

Oprac.Kamila Wolny

Źródło: The Mirror, Facebook

Fot./Video Facebook

Komentarze