Naukowcy nie mają wątpliwości! Ten czynnik u ludzi znacząco zwiększa ryzyko śmierci!

Instytut Badań Demograficznych im. Maxa Plancka w Rostocku (MPIDR) przeprowadził badania na 27 mln ludzi.

Naukowcy ustalili, że niskie zarobki mogą skracać życie o 150 proc. w przeciągu roku. Według przeprowadzonych badań ryzyko śmierci wśród mężczyzn w wieku 30-59 lat, którzy są bezrobotni, zwiększa się dwukrotnie. Z kolei niskie wykształcenie podnosi je o 30 proc.

 

Okazuje się, że wśród mężczyzn należących do jednej piątej najgorzej zarabiającej części społeczeństwa, ryzyko ich śmierci w wieku od 30 do 59 roku jest o 150 procent wyższe niż u mężczyzn należących do jednej piątej ludzi o najwyższych zarobkach –podaje MPIDR.

 

ZOBACZ TEŻ:Została zatrzymana przez policję bo założyła TO na siebie! Już nigdy nie pojedzie tam na wakacje!

 

Co ciekawsze kobiety są mniej narażone od mężczyzn na podobne efekty związane z pieniędzmi, wykształceniem oraz jakością życia.

 

„W największej grupie ryzyka znajdują się mężczyźni o najniższych dochodach i najgorszym wykształceniu ogólnym i zawodowym. Ryzyko zgonu w tej grupie jest ponad ośmiokrotnie wyższe niż w grupie ludzi najlepiej zarabiających i najlepiej wykształconych” – mówi Pavel Grigoriev, główny autor opracowania.

 

ZOBACZ TEŻ:Dramat uczestniczki Top Model! „Ojciec chciał mnie SPRZEDAĆ!”

 

MPIDR zwraca uwagę, że o wyższej śmiertelności na wschodzie decyduje też większy niż na zachodzie odsetek osób bezrobotnych, gorzej wykształconych lub o niskich dochodach.

 

Ludzie bezrobotni o niskim wykształceniu lub jego braku są bardziej narażeni na nałogi, gorzej się odżywiają i z tego powodu są słabsi fizycznie oraz psychicznie co przekłada się na jakość i długość życia.

 

Źródło:focus.pl

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze