Nawałnica znad GIEWONTU zmierza w głąb kraju! „To będzie ARMAGEDON”

Dramat w Tatrach! To jednak nie koniec!

Niektóre osoby są w bardzo ciężkim stanie. Są poparzone, mają urazy czaszki – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył także, że akcja ratunkowa w Tatrach zostanie wznowiona w piątkowy poranek.

Służby w bardzo sprawny sposób sprowadziły turystów ze szlaków. W szybkim tempie te osoby został przetransportowane do wielu szpitali – zapewniał premier Morawiecki. Dodał, że na chwilę obecną 4 osoby nie żyją, a ponad 100 osób jest rannych.

– Wiele osób jest w stanie ciężkiego szoku. Oni są w bardzo kiepskim stanie psychicznym – mówił na konferencji Mateusz Morawiecki.

Gdzie jest burza? Jak się okazuje dramat, który rozegrał się na Giewoncie może nie być ostatnim – IMGW nie potrafiło przewidzieć tego, co stało się w Tatrach.Ponadto teraz synoptycy nie mają wątpliwości – straszne nawałnice zmierzają w głąb kraju. Bez wątpienia najgorzej ma być na terenie…

Front rozciąga się nad Lubelszczyzną i Podkarpaciem. Lokalnie wystąpią potężne nawałnice z opadami deszczu oraz silnym, porywistym wiatrem. Wiatr powieje z prędkością nawet 100 km/h więc może dojść do zerwania dachów i linii energetycznych.

Komórki burzowe przechodzą właśnie nad województwem Lubelskim i Podkarpackim. Front przemieszcza się z prędkością 40 km/h w kierunku północnego wschodu. Jednak prawdopodobnie burze zmienią kierunek.

Synoptycy zalecają ostrożność – najlepiej pozostać w domu w czasie burz. Po dramatycznych wydarzeniach w Tatrach – Tatrzański Park Narodowy podjął decyzję o zamknięciu szlaku z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont. 

Komentarze