Nie potrafisz pozbyć się DYSTANSU w relacjach z drugą OSOBĄ? To może być syndrom…

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na życie singla. Jednak szacuje się, że w obecnych czasach znaczna ilość osób nie jest po prostu zdolna do kochania.

Słysząc to z boku, trudno jest to zrozumieć, bo jak można unikać miłości? Czy rzeczywiście można nie potrafić kochać? Czy to świadome zachowanie?

 

Wchodząc z kimś w bliską relację, wnosimy bagaż doświadczeń z całego życia. W związku z tym mogą to być różne odczucia i emocje, które przekładają się na to czy w ogóle jesteśmy zdolni do stworzenia długotrwałego związku i założenia rodziny.

 

Wśród nas są osoby, które nie potrafią kochać. Z różnych powodów noszą w sobie syndrom ochronnej tarczy, która uniemożliwia im kochania. „Ci ludzie z natury nie są źli, nie chcą też ranić, ale nie potrafią inaczej” -podkreślają psycholodzy.

 

Jak się zachowuje taka osoba?

 

Partner mocno chroni swojej prywatności i nie dopuszcza do pewnych obszarów swojego życia. Nie ma też mowy o wyznawaniu uczuć i planowaniu, choćby najbliższej przyszłości. W relacji wyczuwalny jest duży chłód emocjonalny.

 

Jeżeli rozpoznamy w sobie lub w bliskiej nam osobie problem z zaangażowaniem, należy wtedy zadać sobie pytanie, które cechy charakterologiczne stanowią największy problem i dlaczego tak się dzieje.

 

Niszczycielski wpływ na relacje damsko-męskie ma brak świadomości na temat własnego  charakteru. Najpierw trzeba poznać siebie, zaakceptować i zacząć pracować nad tym co wymaga pracy w osobowości. Uświadomienie i rozpoznanie problemu daje szansę na lepszą zmianę i otwarcie się na drugą osobę.

 

ZOBACZ TEŻ:Polka porwana przez 3 mężczyzn! Kobiecie przyłożyli pistolet do głowy i kazali…

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze