NIE żyje bramkarz reprezentacji Polski!

Świat sportu w wielkiej żałobie! Odszedł bramkarz reprezentacji Polski. Informacjeę podało m.in. TVP.

Bardzo smutną informację przekazano w środę wieczorem. Do tragedii doszło nieco wcześniej – ok. godziny 18.30. Wzmianki o śmierci można było znaleźć na profilach społecznościowych znanych w Polsce osób związanych ze sportem.

To ogromny cios dla sportu nie tylko w Polsce, ale i na świecie – polski bramkarz był niezwykle ceniony nie tylko w kraju, ale i zagranicą, gdzie grał w klubach najwyższych lig. „To wielka strata dla sportu” – mówił jeden z komentatorów piłkarskich. Niestety nie żyje…

Wojciech Nowiński – legenda polskiej piłki ręcznej – były zawodnik i świetny trener tej dyscypliny. Ostatnimi laty ekspert TVP. Zmarł po długiej chorobie – miał 70 lat.

„Rodzinie, Przyjaciołom i Bliskim zmarłego składamy najgłębsze wyrazy współczucia i szczere kondolencje. O szczegółach uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce” – napisał Polski Związek Piłki Ręcznej. 

W latach 1966-85 Nowiński rozgrywał mecze w pierwszoligowych klubach w Polsce, a także we Francji. Był także bramkarzem reprezentacji Polski. Po zakończeniu swojej kariery zawodniczej zaczął być trenerem. 

Ostatnie lata swojego życia zawodowo spędził jako komentator/ekspert w stacjach telewizyjnych podczas meczów reprezentacji Polski, a także wielkich turniejów takich jak np. Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy.

Komentarze