Niedziela Handlowa. Dowiedz się, czy w najbliższą niedzielę zrobisz zakupy!

handlowa

Niedziela Handlowa to w naszym kraju co raz większa rzadkość.

Zazwyczaj zakupy możemy zrobić w ostatni dzień miesiąca. Dowiedz się, czy w najbliższą niedzielę będzie to możliwe!

 

Za sprawą ustawy dotyczącej zakazu handlu w 2019 r. niedziela handlowa przypada zdecydowanie rzadziej niż w poprzednim. Aktualnie zakupy zrobimy najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w których wypadają ważne święta takie jak Boże Narodzenie i Wielkanoc. Wówczas liczba niedziel handlowych jest większa. Najbliższa niedziela 6 października jest niedzielą niehandlową.

 

ZOBACZ TEŻ:Jennifer Lopez naprawdę to założyła! Nie mogła się nawet…

 

Oto na jakie dni przypada niedziela handlowa oraz zakaz handlu na bieżący miesiąc październik:

 

-niedziela handlowa: 27 października

-niedziela niehandlowa: 6 października, 13 października, 20 października.

 

W listopadzie niedziela handlowa odbędzie się 24 listopada. Inaczej natomiast będzie przedstawiać się sytuacja w grudniu. Niedziela handlowa w tym miesiącu odbędzie się nie raz, a aż trzykrotnie. Zakupy uda nam się zrobić 15, 22 oraz 29 grudnia.

 

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą. Należą do nich m.in. przeładunki, logistyka, dystrybucja oraz magazynowanie. Nie dotyczy to np. stacji benzynowych, aptek oraz sklepów związanych z obsługą turystów.

Ponadto takie punkty jak sklepy z prasą, biletami oraz kwiaciarnie również jak najbardziej prosperują w niedziele niehandlowe.

 

 

 

Źródło:money.pl/pixabay

 

Komentarze