Niesamowity WZROST poparcia dla Trzaskowskiego! Najnowszy sondaż prezydencki.

Sondaż prezydencki 2020. Kolejny wzrost poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

Aktualnie urzędujący prezydent Andrzej Duda wciąż ma największą szansę na zwycięstwo w wyborach prezydenckich – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski. To jednak kolejne badanie, w którym kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zmniejsza stratę do głowy państwa. Prezydent Warszawy tak wysokiego poparcia jeszcze nie miał.

Jeszcze przed zmianą kandydata Koalicja Obywatelska nie liczyła się w stawce o prezydenturę. Małgorzata Kidawa-Błońska notowała zaledwie kilkuprocentowe poparcie. Wszystko zmieniło się, kiedy kandydatem KO został Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy od razu uzyskał kilkanaście procent w  pierwszym sondażu. Teraz w badaniu IBRiS Trzaskowski może liczyć na głosy aż…

…23,2 proc. wyborców. Lider sondażu Andrzej Duda uzyskał 42,3 proc. Oznacza to, że po raz kolejny Rafał Trzaskowski zmniejsza dystans do Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską 15 maja.

11,4 proc. Polaków chce poprzeć  Szymona Hołownię. Reszta kandydatów na prezydenta może liczyć na poparcie poniżej 10 proc. Kandydat Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał w badaniu 9,3 proc. poparcia, Krzysztof Bosak 4 proc. badanych a Robert Biedroń zaledwie 2,7 proc. Z kolei 7,1 proc. Polaków nadal nie podjęło decyzji na kogo odda swój głos.

CZYTAJ TAKŻE : Kancelaria Dudy wydała prawie MILIARD złotych w ciągu kadencji. „Apaszki za 18 tys. a na prezent nawet…” Lista.

Pandemia koronawirusa nie zniechęca Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. Większość badanych chce oddać swój głos. Według sondażu IBRiS przeprowadzonego dla WP 48,8 proc. deklaruje chęć głosowania. Odpowiedź „raczej tak” zaznaczyło 15,8 proc. ankietowanych. W wyborach wziąć udziału na pewno nie chce 20,1 proc. ankietowanych a 13 ,9 proc „raczej na wybory nie pójdzie”.

Komentarze