Nowa, świetna inicjatywa ze strony sklepów Ikea! Szwedzka firma wprowadzi…

firma

Szwedzka firma Ikea wychodzi ze świetną inicjatywą. Wszystko ze względu na swoich klientów. 

Ikea to firma zajmująca się głównie sprzedażą detaliczną oraz produkcją mebli, a także artykułów dekoracyjnych. Sklep Ikea Krakowie wprowadził tzw. „Wtorki Przyjazne Sensorycznie”. W każdy wtorek w tygodniu w sklepie wyłączane będą reklamy i muzyka oraz przyciemniane oświetlenie. W krakowskiej Ikei pojawiła się również specjalna strefa wyciszenia i kasy z pierwszeństwem dla klientów ze spektrum autyzmu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Emerytury i renty w górę! Dużo wyższe niż zakładano?!

 

Krakowska IKEA dołącza w ten sposób do listy miejsc, które wprowadzają tzw. ciche godziny z myślą o osobach chorujących na autyzm. W 2019 roku takie rozwiązanie pojawiło się w wielu sklepach spożywczych sieci Auchan. Na początku kwietnia 2019 roku na „ciche godziny” zdecydowała się Galeria Katowicka. Wprowadzenie pomysłu rozważały także m.in. sieci Lidl, Carrefour i Kaufland. 

 

Od 11 lutego 2020 roku w każdy wtorek osoby nadwrażliwe sensorycznie zrobią zakupy w IKEA Kraków w bardziej przyjaznych warunkach. Na cały dzień przyciemnione zostanie oświetlenie, a ekspozycja będzie częściowo wygaszona. Wyłączone zostaną też wszystkie ekrany, znikną reklamy i komunikaty dźwiękowe. Wyjątkiem będzie jedynie informacja o zbliżającym się zamknięciu sklepu, ta jednak zostanie odczytana stonowanym głosem przez pracownika”czytamy w komunikacie IKEA Kraków.

 

Ikea w Krakowie wprowadzi także uprzywilejowane kasy dla osób ze spektrum autyzmu. To świetna inicjatywa ze strony szwedzkiego giganta branży meblowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: TYLE średnio zarabiają Polacy. Kwota mocno dziwi.

źródło: ikea kraków

Komentarze