Nowy SONDAŻ prezydencki! Ogromna NIESPODZIANKA!

Wybory prezydenckie 2020 – sondaż! Jest duże zaskoczenie!

Na 43,8 proc. głosów może liczyć aktualny prezydent RP Andrzej Duda. Druga w wyścigu o fotel głowy państwa – Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała jedynie 21,8 proc. głosów. Dane pochodzą z sondażu IBRiS dla portalu WP.

Pozostali kandydaci nie mają większych szans na realną walkę o drugą turę. Mimo to niespodziewanie 3. miejsce w badaniu zajął lider partii Razem Adrian Zandberg. Uzyskał on 9,5 proc. głosów. Czwarte miejsce z minimalną stratą do Zandberga zajął z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz 8,3 proc.

Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Krzysztof Bosak 4 proc. i dziennikarz Szymon Hołownia 3,7 proc. Aż 6,1 proc. odpowiedziało, że nie potrafi wskazać żadnego kandydata. Odpowiedzi „żaden z powyższych” udzieliło 2,9 proc. respondentów.

Jak kształtowały się preferencje polityczne ze względu na płeć? Kobiety i mężczyźni zgodnie w większości wskazują Andrzeja Dudę. Jest natomiast różnica. Wśród kobiet Kidawa-Błońska uzyskuje 28 proc. poparcia a Andrzej Duda aż 48 proc. W grupie mężczyzn z kolei była kandydatka na urząd premiera uzyskała zaledwie 16 proc. poparcia. Urzędujący prezydent w tej grupie może liczyć na 40-procentowe poparcie. Warto dodać, że w przypadku mężczyzn Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał niezły wynik : 12 proc. A Adrian Zandberg 10 proc.

Z kolei w przypadku podziału ze względu na wiek Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa z Małgorzatą Kidawą-Błońską w grupie 18-24 lata. W tej grupie Duda uzyskuje 40 proc. względem 27 proc. rywalki. Prezydent przegrywa jednak wśród osób najstarszych (70+) – uzyskując 28 proc. głosów. Kidawa-Błońska może w tym przypadku liczyć na wysokie – 45-procentowe poparcie. W każdej innej grupie wiekowej Andrzej Duda pokonałby rywalkę. W przedziale 40-49 lat doszłoby wręcz do nokautu. Duda uzyskałby 64 proc. względem zaledwie 12 proc. Kidawy-Błońskiej.

fot. YouTube

Komentarze