OGROMNA zmiana w przepisach! Od teraz kierowcy MUSZĄ…

Nowe przepisy! Spore zmiany dla kierowców!

Już od połowy sierpnia spore zmiany na drogach! Kierowcy są zaskoczeni. Tych zmian w prawie nie spodziewał się nikt. Pojawiły się pierwsze głosy wyraźnej krytyki. 

Od połowu sierpnia oznakowanych zostanie 30 punktów odcinkowego pomiaru prędkości – wszystkie miejsca będą dokładnie oznaczone zupełnie nowym znakiem. Ta zmiana ma wesprzeć objazdy na wypadek tworzenia się korków.

Odcinkowy pomiar prędkości działa w Polsce od 2015 roku, jednak dopiero po czterech latach zostanie on odpowiednio oznakowany. Wcześniej stosowano znak fotoradaru oraz tabliczkę o długości odcinka, na którym odbędzie się pomiar. To zdaniem kierowców wprowadzało zamieszanie – każdy sądził, że będzie miał do czynienia z tradycyjnym fotoradarem.

Na polskich drogach pojawią się znaki D-51a, a także D-51b, które będą odpowiednio oznaczać początek oraz koniec strefy pomiaru prędkości. Na niebieskim prostokącie zobaczymy dwie ikony znaku fotograficznego, natomiast w prawym dolnym rogu dopuszczalną prędkość. 

Zmiany zostaną wprowadzone także na autostradach. Do tej pory mieliśmy do czynienia z zaznaczeniem samej miejscowości, do której prowadzi zjazd. Teraz wprowadzone zostaną także cyfry. Ma to pomóc osobom, które daną trasę pokonują pierwszy raz, a także ułatwiać objazd w trakcie wypadków. Kierowcy będą musiel przywknąć do zmiany oznaczeń.

Komentarze