Ogromny WYBUCH w Rosji! Polska…

To był poranek 22 czerwca. Astronauci nagle zauważyli coś przerażającego! To był wybuch.

22 czerwca nad ranem przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej naukowcy zauważyli nietypową aktywność – z wulkanu Rajkioke zaczęły wydobywać się ogromne ilości gazów i pyłów wulkanicznych.

Rajkioke, znany bardziej jako wyspa Rajkioke, jest częścią łańcucha w pobliżu półwyspu Kamczatka (azjatycka część Rosji). Rejon jest bardzo aktywny wulkanicznej – jest tutaj więcej wulkanów niż gdziekolwiek indziej na ziemii.

Rajkioke mierzący 550 metrów wysokości nad poziomem morza oraz posiadający krater o głębokości 200 metrów i średnicy niemal 700 nagle się obudził. Jednak nic nie zwiastowało wybuchu. Wybudzanie wulkanu pierwsi zarejstrowali astronauci NASA.

Ostatni raz wulkan Rajkioke wybuchł w 1924 roku, a jeszcze wcześniej – w 1778. Sytuacja sprzed 4 dni, to trzeci wybuch wulkanu w jego historii. Naukowcu już starają się wyjaśnić przyczynę eksplozji. To jednak nie koniec informacji od NASA. Okazuje się bowiem, że łazik Curiosity dokonał na Czerwonej Planecie niezwykłego odkrycia – dowodów na istnienie życia. Ma o tym świadczyć ogromna ilość metanu w powietrzu Marsa.

Komentarze