W takie osoby COVID-19 UDERZY NAJMOCNIEJ! Przygotuj się na NAJGORSZE

koronawirus skutki

Koronawirus daje się we znaki dzieciom, młodym i osobom starszym. Nawet jeśli nie zaraziliśmy się, dotkliwie odczuwamy jego wpływ na rzeczywistość. Jedna grupa ludzi ucierpi najbardziej.

 

COVID-19 wiąże się nie tylko z kłopotami zdrowotnymi. Ryzyko zakażenia, ciężkiego przebiegu choroby czy zgonu na skutek oddziaływania wirusa na organizm jest niepokojące. Jednak epidemia to nie tylko sfera zdrowia, to także kryzys gospodarczy. Nie wiadomo, jak długo będziemy odczuwać skutki koronawirusa i kiedy sytuacja w kraju się poprawi.

 

Wiele firm zbankrutowało, część musiała zawiesić działalność, ludzie tracą pracę albo ich pensje są obcinane na skutek epidemii i kryzysu. Eksperci z think tanku Resolution Foundation przeanalizowali te dane i doszli do wniosku, że jedna grupa wiekowa odczuje skutki COVID-19 najmocniej.

 

W post-pandemicznej rzeczywistości najtrudniej będzie się żyło osobom między 18. a 25. rokiem życia. Są one najbardziej narażone na utratę pracy albo zmniejszenie wysokości pensji.

 

Zgodnie z danymi brytyjskich badaczy 9% 18-15-latków straciło pracę i aż 23% osób w tym wieku poszło na przymusowy urlop. Nie są bezrobotni, ale otrzymują 80% wynagrodzenia od państwa. To skutek trudnej sytuacji ekonomicznej, w której znalazły się ich firmy.

 

Pracownicy poniżej 25. roku życia mają obcinane pensje. 35% w związku z koronawirusem zarabia mniej. Możliwe, że to pokłosie tego, że osoby w tym wieku najczęściej pracują w branży hotelarskiej i gastronomicznej jako kelnerzy, kucharze czy recepcjoniści, a to one najbardziej ucierpiały przez COVID-19.

 

Osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy, także czekają trudne lata. Eksperci z Wielkiej Brytanii twierdzą, że kryzys mocno je dotknie. Jego skutki mogą odczuwać nawet przez 8 lat!

 

Zobacz też: Odkryli nienormalny OBJAWY COVID-19! Upierdliwa dolegliwość

 

Źródło: papilot.pl

Źródło zdjęcia: pixabay

 

Komentarze