OSTATNI sondaż przed ciszą! Ogromne zaskoczenie!

Ostatni sondaż przed ciszą wyborczą! Jaki będzie wynik wyborów parlamentarnych 2019?

Wybory parlamentarne 2019. Dziś napływają wyniki ostatnich sondaży. „Wiadomości TVP” pokazały własne badanie. Ten sondaż mocno zaskoczył. Czy tuż przed pójściem do urn wszystko się zmieniło?

Kampania wyborcza 2019 dosłownie na ostatniej prostej. Kandydaci oraz liderzy ugrupowań jeszcze tylko przed kilka godzin mogą przekonywać wyborców, że to właśnie na nich powinno się oddać swój głos. Już wiadomo, że frekwencja w niedzielę 13 października będzie bardzo wysoka. Teraz Telewizja Polska opublikowała swój ostatni sondaż. „To ogromne zaskoczenie” – w sondażu bowiem PiS…

uzyskał co prawda niemal 45 proc. ankietowanych. Drugie miejsce za Prawem i Sprawiedliwością zajęła Koalicja Obywatelska. Na KO chce głosować 25,7 proc. respondentów. Do sejmu dostałaby się także Lewica. Sprzymierzone pod znakiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej siły mogą liczyć na 12,7 proc. głosów. Nad progiem wyborczym także PSL-Koalicja Polska z Kukiz’15. To ugrupowanie uzyskało 6,9 proc. głosów badanych.

W sondażu TVP nie wspomniano o Konfederacji. W badaniu Indicatora najwyraźniej ugrupowanie nie przekroczyło progu wyborczego.

„To ogromne zaskoczenie. TVP ma chyba sondaż nieobiektywny” – pisze jeden z fanów Konfederacji. Z drugiej strony eksperci podkreślają, że wynik Konfederacji przy wysokiej frekwencji raczej nie wystarczy do przekroczenia progu. Konfederację pogrążyć może zapis spotkania z rozmową o wyprowadzeniu publicznych pieniędzy poza partię. „Tym pokazali, że to grupka osób interesu. Bynajmniej publicznego” – mówił jeden z byłych sympatyków Konfederacji.

Tak z kolei prezentuje się podział mandatów w sejmie na podstawie sondażu.

 

Komentarze