OTO NIETYPOWY OBJAW RAKA PŁUC! Sprawdź, czy nie posiadasz podobnego schorzenia!

rak

73-letnia pacjentka z Sao Paulo w Brazylii odwiedziła klinikę dermatologiczną z powodu bolesnych zmian na dłoniach, był to tylko jeden z wielu sygnałów, że nie do końca wszystko jest w porządku.  Niestety, potwierdził się dla niej najgorszy scenariusz.

Kobieta kaszlała od około roku i w ciągu ostatnich czterech miesięcy straciła 5 kilogramów. Zbagatelizowała jednak ten problem, tłumacząc że tak wygląda życie palacza, który codziennie przez 30 lat pali calą paczkę papierosów. Do kliniki dermatologicznej wybrała przez dziwne ślady na jej rękach oraz ból i swędzenie. Skóra na palcach silnie rogowaciała i swędziała, pojawiły się też widoczne bruzdy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Naukowcy nie mają wątpliwości! Nic tak nie podkręca mózgu jak…

 

rak
www.sciencealert.com

 

Schorzenie to nosi nazwę Acanthosis palmaris. Towarzyszy jemu najczęściej rak płuc i żołądka. Tomografia komputerowa wykazała, że 73-latka cierpi na gruczolakoraka. W rezultacie została poddana chemioterapii i radioterapii.

Na Acanthosis palmaris nie ma lekarstwa.  Jest to jeden z objawów zespołu paranowotworowego czyli wielu objawów towarzyszących chorobom nowotworowym. Zmiany mogą się cofnąć podczas leczenia, ale nie zawsze tak się dzieje. W przypadku pacjentki z Brazylii, mimo zastosowanej chemioterapii zmiany na dłoniach nie zniknęły.

 

fot. unsplash

Komentarze