Papież Franciszek uderzył kobietę. „Przepraszam za zły przykład” – powiedział

uderzył

Papież Franciszek przeprosił za incydent, który miał miejsce we wtorek. Ojciec Święty uderzył w dłoń kobietę, która złapała go za rękę.

Setki wiernych, natchnione modły i radosna, podniosła atmosfera. Papież Franciszek jak co roku w ostatni wieczór starego roku spotkał się z tłumem ludzi na placu św. Piotra. Podszedł do barierek oddzielających go od wiernych, uścisnął dłonie paru osobom i chciał ruszyć dalej. Ojciec Święty uderzył w dłoń kobietę, która nie pozwoliła mu pobłogosławić ludzi po drugiej stronie placu. Na nagraniu widać jak wierna chwyciła papieża za rękę, niemalże ją wykręcając. Agresywnie ciągnęła ją w swoją stronę przez dłuższą chwilę. Na twarzy papieża widać grymas bólu. Incydent na placu w Watykanie we wtorek nagrały kamery. Telewizja Sky nazwała sytuację z udziałem papieża „osobliwą sprzeczką”. Media zwróciły także uwagę na to, że ochroniarze papieża w porę nie zareagowali na zachowanie kobiety.

ZOBACZ TAKŻE: Zenek Martyniuk w produkcji Netflixa! Wiedźmin…

 

 

,,Przemoc wobec kobiety jest zbezczeszczeniem Boga zrodzonego z niewiasty. Po tym, jak traktujemy ciało kobiety, możemy rozpoznać nasz poziom człowieczeństwa” – powiedział ojciec Święty w noworocznej homilii. Franciszek postanowił zawierzyć rok 2020 Matce Bożej.

 

,,Przepraszam za zły przykład z wczoraj”– powiedział do wiernych, nawiązując do sytuacji z placu przed Bazyliką św. Piotra.

Franciszek przypomniał, że dziś obchodzony jest Światowy Dzień Pokoju. Zacytował tytuł swego pokojowego orędzia na ten rok: „Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”.

 

 

 

fot. twitter

Komentarze