PFN zapłaciła 20 milionów złotych za FAŁSZYWE zdjęcia na Instagramie?!

Piotr Gliński ostro o publikacji Onetu. Chodzi o PFN.

-No dobrze już nie będę mówił, kto jest właścicielem tego medium – mówił Piotr Gliński. Chodzi o ujawnienie przez Onet faktu, że PFN zapłacił 20 milionów złotych amerykańskiej firmie White House Writers Group. Firma PR-owa miała kreować dobry wizerunek naszego państwa w Stanach Zjednoczonych. Firma stworzyła w aplikacji Instagram profil z fałszywymi zdjęciami przedstawiającymi Polskę.

-Teza jest czysto propagandowa. Jeżeli medium które finansowane jest – no dobrze już nie będę mówił, kto jest właścicielem tego medium – ma interes w tym, żeby podważać sensowność działań polskiego państwa, w interesie polskiego państwa, to trudno jest mi to komentować 

– mówił minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w radiowej Trójce.

Wszystkie kraje na świecie poważnie walczą o swój wizerunek, walczą o swoją pozycję, bo rywalizacja jest bardzo ostra – mówił.

Minister podkreślił, że działania Polskiej Fundacji Narodowej, to normalna kolej rzeczy. Zdaniem Glińskiego państwa walczą o swój wizerunek przeznaczając na niego miliardy.

-Życzę powodzenia panom dziennikarzom. Nie wiem, czy oni są jeszcze dziennikarzami, ci, którzy w ten sposób podchodzą do rzeczywistości – zwrócił się w stronę dziennikarzy Onetu.

Onet ujawnił, że z amerykańską firmą White House Writers Group, współpracują lub współpracowali członkowie rodziny historyka Marka Chodakiewicza. Na bankowych potowierdzeniach przelewów możemy znaleźć nazwisko Chodakiewicza oraz jego żony i siostry.

Komentarze