Pierwszy na świecie ŚRODEK ANTYKONCEPCYJNY dla MĘŻCZYZN! Hamuje produkcję plemników

środek

Ogłoszono zakończenie badań klinicznych nad pierwszym na świecie środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzn.

Indyjscy naukowcy informują, że lek, który występuje w postaci zastrzyków i zachowuje swoją skuteczność nawet do 13 lat, został poddany testom w indyjskim organie Narodowej Kontroli Leków. Nowy lek przeszedł pomyślnie wszystkie wymogi.

 

 

 

„Testy, w tym rozszerzona trzecia faza badań klinicznych zostały zakończone. Przebadaliśmy 303 kandydatów i 97,3% przypadków potwierdziło skuteczność środka i brak występowania skutków ubocznych. Produkt ten można spokojnie nazwać pierwszym męskim środkiem antykoncepcyjnym na świecie.”– powiedział dr RS Sharma, starszy naukowiec z indyjskiej Rady Badań Medycznych.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Whiskey pomaga wyleczyć przeziębienie! Oto przepis na „Hot Toddy”

 

 

Jak działa ten środek antykoncepcji dla mężczyzn?

 

Antykoncepcja dla mężczyzn polega na wstrzyknięciu wspomnianego leku do nasieniowodów. Zawiera on styren z bezwodnikiem maleinowym, który jest polimerem hamującym produkcję plemników.

 

Środek będzie cały czas poddawany kolejnym testom. „Jest to pierwszy na świecie lek z Indii, więc musimy być bardzo ostrożni w kwestii jego ostatecznego zatwierdzenia. Przyglądamy się wszystkim aspektom, zwłaszcza certyfikowanym praktykom produkcyjnym, by nie było żadnych wątpliwości co do jego jakości” – powiedział VG Somani, Generalny Kontroler Leków w Indiach. 

 

Szacuje się, że potrzeba od sześciu do siedmiu miesięcy zanim środek zostanie na dobre wyprodukowany. Wtedy też będzie on pierwszym męskim lekiem antykoncepcyjnym na świecie. Taki zastrzyk zostanie wprowadzony na rynek jako długoterminowa alternatywa dla wazektomii.

 

 

ZOBACZ TEŻ:W trakcie DNI PŁODNYCH kobiety wydają znacznie więcej NA…

 

 

Źródło:focus.pl/pixabay

Komentarze