Whiskey pomaga wyleczyć przeziębienie! Oto przepis na „Hot Toddy”

whiskey

Whiskey pomaga leczyć przeziębienie oraz chore zatoki!

Z pewnością samo whiskey nie powstrzyma choroby, lecz z pewnością złagodzi przykre objawy. Czy wiemy jaka jest różnica pomiędzy whiskey, a whisky?

 

Pod nazwą whisky najczęściej występuje alkohol produkowany w Szkocji oraz Kanadzie i Japonii. Tradycyjna szkocka whisky powinna być destylowana dwukrotnie i leżakować w dębowych beczkach przynajmniej przez 3 lata.

 

Natomiast whiskey to alkohol, który produkuje się głównie w USA i Irlandii. Jego amerykańska wersja jest robiona z kukurydzy, zaś Irlandczycy przygotowują ją z jęczmiennego słodu i bardzo często destylują trzy razy.

 

Oto przepis na klasyczny „Hot Toddy” z whiskey:

 

-pół szklanki gorącej wody

– 2 łyżki soku z cytryny

– 1 łyżka miodu

– 1 laska cynamonu

– do tego wszystkiego dodaje się shota whiskey.

 

W rozmowie z ABC News, doktor William Schaffner potwierdził, że ta mikstura działa tak samo jak rosół. Schaffner jest przewodniczącym katedry medycyny prewencyjnej w Uniwersyteckim Centrum Medycznym.

 

Specjalista przyznaje, że alkohol poprawia krążenie krwi w błonach śluzowych, gdyż rozszerza naczynia krwionośne. Ułatwia to walkę organizmu z zarazkami. Alkohol, podobnie jak kawa i herbata, ma jednak tę wadę, że jest moczopędny i powoduje zbyt duże wydalanie płynów z organizmu. Tymczasem w walce z przeziębieniem i grypą istotne jest systematyczne nawadnianie organizmu.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Masz problemy w łóżku? Te produkty BŁYSKAWICZNIE podniosą twoje libido!

 

 

Oczywiście ze względu na skład alkoholu, ta mikstura skierowana jest wyłącznie dla dorosłych. Nie należy także zapominać, że mieszanie lekarstw z alkoholem jest surowo zabronione.

 

 

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabay

 

Komentarze