PIJESZ alkohol w taki sposób?! Nigdy więcej tego NIE rób!

Alkoholowe choroby wątroby to problem większości osób, które na co dzień nadużywają alkoholu etylowego. W naszym organizmie wątroba pełni niezmiernie ważne funkcje.

Narząd ten odgrywa kluczową rolę w wielu procesach życiowych: m.in. w metabolizmie substancji odżywczych, trawieniu tłuszczów, syntezie białek krwi i w gospodarce hormonalnej. U osób, które spożywają nadmiar alkoholu mogą wystąpić następujące choroby wątroby: marskość, niewydolność, stłuszczenie lub zwłóknienie wątroby. 

Alkohol, który spożywamy może doprowadzić do problemów zdrowotnych. Niszczy on ten komórki wątroby, a przecież to właśnie ten organ rozkłada alkohol, by mógł zostać usunięty z naszego ciała. Nadużywania alkoholu, alkoholizm zwykle wiążą się z następującymi chorobami wątroby.

Stłuszczenie wątroby. 

Stłuszczenie wątroby jest to jednostka chorobowa w której dochodzi do nagromadzenia drobinek tłuszczu w komórkach wątrobowych w wyniku nadużywania alkoholu. Ta alkoholowa choroba wątroba pojawia się jako pierwsza i przebiega najłagodniej. Zwykle nie towarzyszą jej jakieś poważne objawy. Warto wiedzieć, że praktycznie każda osoba nadużywająca alkoholu boryka się ze stłuszczeniem wątroby. Choroba może się cofnąć, gdy zaprzestaniemy pić alkohol.

Komentarze