Piotr Woźniak-Starak pochowany NIELEGALNIE?! Jest decyzja

piotr

Tragedia jaka wydarzyła się w Kisajnie to coś strasznego. Piotr Woźniak-Starak miał przed sobą całe życie. Jako producent miał w swoim portfolio m.in. takie hity filmowe jak „Bogowie”. Niestety, niefortunny wypadek przekreślił wszystko. Teraz dochodzą nas słuchy, że urzędnicy sanepidu stwierdzili nieprawidłowości w pochówku. „Wirtualna Polska” zadaje nawet pytanie: czy będzie konieczna ekshumacja?

Z naszego punktu widzenia nie ma żadnego zagrożenia, ale przepis jest przepis. Zgodnie z prawem można dochować pochówku poza cmentarzem tylko w katakumbach. Inspektor budowlany zbadał miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka i stwierdził, że nie ma tam katakumb. Dlatego zdecydowaliśmy o złożeniu zawiadomienia do prokuratury  – powiedział Janusz Dzisko, dyrektor wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie. Co chwilę wychodzą nowe sprawy, mimo że minęło już sporo czasu od jego śmierci. Czy zatem Piotr Woźniak-Starak został pochowany legalnie? Jeżeli tak, to wydaje się, że te papierkowe sprawy urzędnicy mogliby już sobie odpuścić.

 

ZOBACZ:Będą NOWE wybory? Jest oficjalny komunikat PKW!

 

Z punktu widzenia epidemiologii to nie ma żadnego znaczenia, żadnego ryzyka, że tych katakumb nie ma. Ale przepis jest przepis. Mamy związane ręce i musieliśmy wystąpić do prokuratury. Można by to zostawić, rodzina już swoje przeżyła, ale prawo nas zobowiązuje – komentuje dalej Dzisko. Nadzór budowlany nie zbadał części podziemnej grobu. Jednak ocenił wszystko zwracając uwagę na zewnętrzne oględziny. Według nich miejsce nie spełnia określonych prawem norm. To oznacza, że pochówek odbył się niezgodnie z prawem – skwitował Dzisko.

źródło: wp.pl fot. youtube.com

Komentarze