Będą NOWE wybory? Jest oficjalny komunikat PKW!

Ostatnie dni mijają pod znakiem wyborów, które odbyły się 13 października. Co raz czytamy nowy komunikat nt. ważności głosów w kilku okręgach. Partia rządząca chce ponownego przeliczenia w sześciu z nich. Jak skończy się ta wyborcza saga? Czy rzeczywiście istnieje taka możliwość żeby wybory zostały powtórzone?

Do PKW wpłynęło ponad 70 protestów. Wydano komunikat, że sprzeciw PiS nie będzie w ogóle uwzględniony. Uznaliśmy, że protest PiS nie zasługuje na uwzględnienie – przekonuje szef Komisji Wiesław Kozielewicz. Podkreślił on również, że argumenty nie są wystarczające do tego aby negować wyniki tegorocznych wyborów. Nie tylko Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło swoje zażalenie. Również opozycja, czyli Koalicja Obywatelska wysłała stosowne pisma.

 

ZOBACZ:Kierowca BMW ZABIŁ na pasach w Warszawie! Jechał z prędkością aż…

 

Podejrzewaliśmy, że Państwowa Komisja Wyborcza przyjrzy się jednak wnioskowi Prawa i Sprawiedliwości, a eksperci podejrzewali, że rzeczywiście głosy w sześciu okręgach mogą zostać ponownie przeliczone. Taka sytuacja jednak nie będzie miała miejsca, a o nowych wyborach nawet nie ma mowy. Szef Komisji Wiesław Kozielewicz uciął tym samym wszelkie spekulacje dotyczące prawidłowości ogłoszonych wyników. Więc wszystko wskazuje na to, że nic się nie zmieni. Należy jednak podkreślić, że do tej pory PKW rozpatrzyła zaledwie kilkanaście z ponad 70 protestów, które wpłynęły. Zatem wszystko jest jeszcze możliwe.

źródło: wp.pl fot. ilustracyjne.

Komentarze