Plaga „latających kleszczy” w polskich lasach! Leśnicy wyjaśniają, że nie ma (…)!

leśnicy

Ostatnimi czasy media alarmują o pladze „latających kleszczy”, które atakują spacerowiczów w polskich lasach. Do sprawy odnieśli się również sami leśnicy, którzy wyjaśniają, że nie mamy się czego obawiać. Strzyżaki jelenie, bo o nich mowa w ogóle nie mają nic wspólnego z kleszczami!

Leśnicy uspokajają przerażonych ludzi, że nazwa „latające kleszcze” została wykreowana przez media. W przyrodzie nie ma bowiem takich stworzeń, ponieważ po prostu one nie istnieją! Pracownicy Lasów Państwowych spieszą z wyjaśnieniem i tłumaczą, że kleszcze w ogóle nie posiadają skrzydeł i co ważniejsze nie potrafią latać! Drugą ważną sprawą jest ta, że kleszcze i strzyżaki jelenie to zupełnie co innego, a różnica między nimi jest kolosalna. Strzyżaki mają trzy pary odnóży, skrzydła i potrafią latać. Choć potrafią też gryźć, to w przeciwieństwie do kleszczy nie przenoszą niebezpiecznej choroby jaką jest borelioza.

 

 

 

 

 

Taka błędna informacja niejednokrotnie pojawiła się na wielu portalach. Zdaniem leśników to nic innego jak oszukiwanie ludzi i sianie niepotrzebnej paniki. I choć strzyżaki są bardzo uciążliwe, ponieważ potrafią obsiąść swoją „ofiarę” całą chmarą to z ich strony nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Pracownicy Lasów Państwowych dodają, że powinniśmy zachować zdrowy rozsądek i nie wpadać w panikę, ponieważ strzyżaki żyją w lasach od zawsze jednak dopiero teraz zrobiło się o nich głośno. Owady te są tak samo powszechne jak komary, kleszcze czy meszki.

 

ZOBACZ TAKŻE:Uważaj na te LATAJĄCE KLESZCZE! Atakują w…

 

 

źródła: fakt.pl, foto youtube.com

 

 

 

Komentarze