Po urodzeniu dziecka doznała zaskakującej alergii! Kobieta jest uczulona na…

dziecka

Po urodzeniu pierwszego dziecka, u 25-letniej kobiety pojawiła się bardzo rzadko spotykana alergia.

U Cherelle Jordan Farrugia z Wielkiej Brytanii wystąpiły dziwne dolegliwości skórne, które wskazywały na uczulenie. Kobieta początkowo przypuszczała, że może to być alergia na kosmetyki jakich używa.

 

Były to jednak objawy zupełnie innego schorzenia, które nasiliło się dodatkowo po urodzeniu córeczki, kiedy organizm przeżywał jeszcze burzę hormonalną.

Bolesna wysypka nasilała się po kąpieli lub braniu prysznica. Wielu lekarzy próbowało ustalić, co jest źródłem bolesnych zmian skórnych. Ostateczną diagnozę udało się ustalić dopiero po 3 miesiącach specjalistycznych badań.

Okzało się, że Cherelle jest uczulona na wodę i to dosłownie. Aquagenic uticaria, czyli uczulenie na wodę. Dotyczy to zarówno wody z kranu, jak i deszczówki. Jest to niezwykle rzadka przypadłość na którą szacuje się, że cierpi zaledwie 35 osób na całym świecie. Problem ten ma związek ze zmianami hormonalnymi, które w przypadku młodej Brytyjki wystąpiły dopiero po narodzinach córeczki.

 

ZOBACZ TEŻ:Mężczyzna pisał do 12-letniej dziewczynki NA FACEBOOKU! O mały włos, a skończyłoby się tragedią…

 

Lekarze przypuszczają, że pokrzywka i swędzące krostki mogą ustąpić wraz z kolejną ciążą. U młodej matki wystąpiła także depresja poporodowa, która również mogła przyczynić się do nasilenia objawów rzadkiej alergii.

Kobieta leczona jest obecnie za pomocą specjalnie dobranych leków przeciwhistaminowych oraz maści. Do tej pory nie opracowano żadnego leku, który mógłby pomóc wszystkim ludziom, którzy cierpią na alergię na wodę.

 

Źródło:radiozetzdrowwie/pixabay

Komentarze