Polacy kochali go za jego muzykę! Niestety NIE żyje…

Zmarł jeden z najbardziej utalentowanych perkusistów na świecie! 

Powszechnie uznawany za jednego z najlepszych perkusistów w historii muzyki rockowej Ginger Baker odszedł w wieku 80 lat. Informację przekazały media. Muzyk był współtwórcą takich grup jak Blind Faith, czy Cream. W ciągu swojej kariery muzycznej pracował z artystami największego formatu –  ze Steve’m Winwood’em, Gary’m Moore’em, Charlie Haden oraz Ericem Claptonem.

Wiadomość o odejściu Bakera przekazali administratorzy jego facebookowego fanpage.

– Z przykrością informujemy, że Ginger zmarł spokojnie tego ranka. Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia, które płynęły przez ostatnie tygodnie – mogliśmy przeczytać we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych. Kilkanaście dni wcześniej gwiazdor trafił do szpitala. Nie podano jednak oficjalnych przyczyn jego hospitalizacji.

Muzyk swoją karierę rozpoczął w latach 60 ubiegłego wieku. Wtedy to grał w grupie Graham Bond Organisation. Wspólnie nagrał z nimi dwa albumy. W 1966 roku Baker wraz z basistą Jack’iem Bruce’m i gitarzystą Ericem Claptonem stworzył Cream. To do dziś jedna z najbardziej cenionych grup rockowych na świecie.

https://youtu.be/4Gze0PxDKgQ

Komentarze