Polscy strażacy POJADĄ GASIĆ pożary w AUSTRALII?! Decyzja będzie…

strażacy

W lokalnych mediach Wielkopolski pojawiła się informacja, że strażacy z tego regionu Polski polecą pomóc gasić pożary w Australii.

Sytuacja w Australii jest naprawdę dramatyczna. Termometry w okręgu metropolitalnym Sydney wskazywały w sobotę w południe 45 stopni Celsjusza, z rekordowym wynikiem w Penrith – 48,9 st. C. W Canberze temperatura osiągnęła 44 st. C. Z powodu potężnych pożarów nad Australią zaczęły pojawiać się niebezpieczne chmury flammagenitus, niosące ze sobą trudne do przewidzenia burze. Miejscami w kraju panuje już swoisty groźny mikroklimat. Ogień pojawia się w kolejnych miejscach, a służby walczą z pożarami od października 2019 roku nadal przegrywając walkę. Według szacunków ekspertów w pożarach mogło zginąć nawet pół miliarda zwierząt. Nie żyje także 17 osób i kilkadziesiąt uznaje się za zaginionych.

 

ZOBACZ TAKŻE: NIE ŻYJE legendarny niemiecki piłkarz. Grał w klubie Borussia Dortmund.

 

W sieci pojawiają się nieoficjalne informacje dotyczące tego, że do Australii mieliby jechać strażacy z Polski. W tym strażacy z południowej Wielkopolski w ramach GFFFV (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles) Poznań, podobnie jak miało to miejsce w 2018 roku w związku z pożarami w Szwecji.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, jakakolwiek decyzja będzie podjęta najszybciej we wtorek. Z kolei Polski Serwis Pożarniczy przypomina, że strażacy z Małopolski, a konkretnie Ochotnicza Straż Pożarna w porębie Spytkowskiej zorganizowała zbiórkę pieniędzy na wyposażenie i sprzęt medyczny służący do ratowania życia ludzi i zwierząt ginących w australijskich pożarach. Przez dwa dni zebrano ponad 155 tys. zł.

źródło: wlkp24.info, remiza.com

Komentarze