Polski ambasador ZAATAKOWANY przez obywatela IZRAELA! Wideo.

Człowiek, który zaatakował polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego stwierdził, że wszedł na teren ambasady RP w Tel Awiwie aby podyskutować nt. polskiego antysemityzmu. Znamy szczegóły napaści na polskiego dyplomatę.

Wczoraj o godzinie 12:30 mężczyzna w wieku ok. 60 lat  wszedł do polskiej ambasady mówiąc po hebrajsku, że chciałby porozmawiać o polskim antysemityzmie. Rozmowę tę odbył ze strażnikiem.

15 minut później z budynku wyszedambasador Marek Magierowski. Wsiadł do limuzyny z kierowcą i odjechał. Zaledwie po przejechaniu 100 metrów ten sam 60-latek stanął na drodze limuzyny. Szofer zatrąbił wtedy zaczęło się na dobre.

Mężczyzna zaczął uderzać w samochód ambasadora, ten wyciągnął telefon i zaczął nagrywać zajście. To jeszcze bardziej rozjuszyło napastnika, który otworzył drzwi limuzyny i zaczął atakować Magierowskiego wyzywając go w języku hebrajskim i plując na niego.

Strona izraelska wydała oświadczenie :

„Skontaktowałam się wczoraj osobiście z ambasadorem Magierowskim i wyraziłam swoje oburzenie. Cieszę się, że izraelska policja bardzo szybko zatrzymała sprawcę. Wierzę, że ten odosobniony incydent nie przesłoni tego, co pozytywne w relacjach izraelsko-polskich z

Życzę również panu ambasadorowi Magierowskiemu, aby podczas swojej misji nadal tworzył most między ludźmi dobrej woli w Izraelu i Polsce – napisała ambasador Izraela w Polscez

Oczekujemy od władz Izraela ochronę polskich dyplomatów i stanowczą reakcję na to, co się stało. Ta ochrona musi być skuteczna i musi wykluczać takie incydenty – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski.

/Piotr Rzecki

Komentarze