Poparcie Dudy szybuje w dół! Rekord Trzaskowskiego!

Wybory prezydenckie 2020.  Według danych z najnowszego sondażu Rafał Trzaskowski zmniejsza dystans do Andrzeja Dudy. Głowa państwa ponownie trafi poparcie.

Według danych Instytutu Badań Pollster , który przeprowadził sondaż dla „Super Expressu” w dniach 26-27.05.2020 r. gdyby wybory prezydenckie odbyły się w nadchodzącą niedzielę, w pierwszej turze zwyciężyłby Andrzej Duda. Obecny prezydent może liczyć na 38,94 proc. wyborców. To jeden z najniższych wyników aktualnego prezydenta od kilku ostatnich miesięcy.

Na drugim miejscu w sondażu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Prezydenta Warszawy chciałoby poprzeć aż…

26,6 proc. ankietowanych. Jak zaznacza „Super Express” w ponownym badaniu sprzed tygodnia Andrzej Duda zdobył poparcie na poziomie 43,76 proc. Z kolei Rafał Trzaskowski uzyskał 16,54 proc.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajął Szymon Hołownia. Niezależny kandydat zdobył poparcie na poziomie 16,41 proc. Kolejne miejsca zajęli po kolei : Krzysztof Bosak (5,71 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (5,46 proc.) i Robert Biedroń (5,14 proc.). 1,74 proc. deklarowało poparcie innego kandydata.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie 2020?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się dziś do terminu wyborów prezydenckich 2020. Jak zaznaczył szef partii rządzącej wybory powinny odbyć się w konstytucyjnym terminie. Skrytykował także przeciwników przeprowadzenia głosowania w terminie przewidzanym przez konstytucję. Według prezesa PiS wybory powinny odbyć się 28 czerwca.

Nie ma innej możliwości przeprowadzenia zmian. Ci którzy to proponują sieją zamęt i za nic mają Konstytucję, choć się na nią powołują – powiedział Jarosław  Kaczyński.

Komentarze