Powtórka głosowania?! PiS składa oficjalne…

skandal

Partia Prawa i Sprawiedliwości złożyła do Sądu Najwyższego sześć protestów wyborczych, w których to podważyła ważność wyborów do Senatu w niektórych okręgach wyborczych. Okazuje się, że w okręgach tych kandydaci Prawa i Sprawiedliwości przegrali z innymi kandydatami opozycji. Czy będzie powtórka głosowania?

Krytycy nie mają wątpliwości – politykom PiS-u nie udało się zmanipulować do swoich kręgów żadnego z senatorów opozycji, dlatego jedynym wyjściem z sytuacji było… podważenie wyborów.

„Manewr z zaskarżeniem głosowania pozwala zrobić w białych rękawiczkach – w świetle prawa i rękoma sędziów – to, co wcześniej nie udało się w sposób nieformalny w politycznej, powyborczej kuchni. Można nawet próbować zrozumieć partię rządzącą, że stara się wszystkimi sposobami odwrócić los wyborów, niekoniecznie przy urnie wyborczej – w końcu prawo do złożenia protestu wyborczego ma każdy, nie tylko PiS…” – twierdzi specjalista, adwokat, członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, Tomasz Janik.

Zdaniem Tomasza Janika problem leży gdzieś indziej. Chodzi o osoby, które będą rozpatrywały protesty wyborcze. Decyzję na ten temat wydadzą przedstawiciele nowego tworu jakim jest – Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, powołany przez Prawo i Sprawiedliwość. Izba ta została powołana w celu stricte prostestów wyborczych. Ma rozstrzygać o ważności wyborów czy referendów, a także rozpatrywać skargi.

Trzeba pamiętać o jednej rzeczy – sędziowie tej izby zostali wybrani w sposób niezgodny z prawem i sędziami nie są. Zostali desygnowani przez organ, który tylko udaje Krajową Radę Sądownictwa – mówi bez cienia wąpliwości adwokat Tomasz Janik. 

Należy zatem zadać proste pytanie, czy jest możliwe, że już niebawem „nielegalni sędziowie” zaczną decydować w sposób bezprawny o tym co dzieje się w naszym kraju? Będą unieważniać wybory, które zostały przeprowadzone w sposób legalny? Ten czarny scenariusz może się sprawdzić. A wszystko to w kraju rzekomo demokratycznym…

Źródło: Opinie wp / Tomasz Janik

Zobacz też: Zamość: tragiczny wypadek przy zbiorze dyń! Urządzenie wciągnęło…

Zdjęcie: Wikipedia

 

 

Komentarze