Przedszkolaki zawstydziły kierowców! Pokazały jak prawidłowo (…)!

przedszkolaki

Dzieci z przedszkola Chatka Puchatka w Stęszewie (woj. wielkopolskie) pokazały kierowcom, że wykonanie tzw. korytarza życia jest banalnie proste. Niestety tego co potrafią przedszkolaki niekoniecznie rozumieją, bądź chcą stosować dorośli, którzy nie zdają sobie sprawy, że w czasie wypadku każda sekunda jest na wagę złota.

Nagranie, na którym przedszkolaki z Wielkopolski pokazują jak prawidłowo wykonać korytarz życia robi furorę w sieci. Nagranie opublikowane na Facebooku przez Ochotniczą Straż Pożarną Poznań-Głuszyna obejrzało już prawie 90 tysięcy osób. Trzeba przyznać, że dzieciaki w profesjonalny sposób pokazały jak utworzyć korytarz życia czym zawstydziły wielu dorosłych. Niewielu kierowców pamięta, bądź nie wie, jak prawidłowo przepuścić karetkę jadącą na sygnale. Okazuje się, że jest to dziecinnie proste. Należy tylko zrobić miejsce dla służb rozjeżdżając się na dwie strony jezdni.

 

 

 

Miejmy nadzieję, że z lekcji jaką udzieliły dzieci uczęszczające do przedszkola dorośli wyciągną wnioski. Stosując korytarz życia pomagamy w sprawnym przejechaniu służbom niosącym pomoc i dajemy większe szanse na przeżycie osobie poszkodowanej w wypadku. Korytarz życia to nic innego jak zostawienie wolnego miejsca na jezdni na przejazd służb ratunkowych w czasie akcji ratowniczej. Poruszając się drogą dwupasmową kierowcy jadący prawą stroną zjeżdżają maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, natomiast auta poruszające się lewym pasem muszą zjechać do jej lewej krawędzi.

 

https://www.facebook.com/ospgluszyna/videos/581701829272675/

 

ZOBACZ TAKŻE:UWAGA na popularne LEŻACZKI dla dzieci! Zostały wycofane ze względu na liczbę ZGONÓW

 

 

źródła: fakt.pl, foto facebook.com, wideo facebook.com

Komentarze