Przemyśl. 36-latka ZABIŁA NOŻEM 2-letnie dziecko!

36-letnia Brazylijka mieszkająca w okolicach Przemyśla zabiła nożem 2-letniego synka Wiktora. Dziecko siedziało wówczas na kolanach mamy.

W Przemyślu ruszył proces przeciwko 36-letniej obywatelce Brazylii, która zabiła nożem swoje dwuletnie dziecko. Sąd utajnił proces z uwagi na dobro rodziny Wiktora i trudny charakter sprawy. Mąż oskarżonej wnioskował zresztą o utajnienie.

Kobieta miała dokonać morderstwa w lutym 2018 roku. Zadała dziecku kilka ran kłutych w wyniku których nastąpił zgon. Wcześniej matka z dzieckiem została wyniesiona przez strażaków z płonącego domu. Kobieta nożem raniła także samą siebie. Dwulatek zmarł na skutek krwotoku wewnętrznego.

Dziecko miało aż 8 ran w okolicach klatki piersiowej. W toku śledztwa ustalono, że rozmieszcznie ran wskazuje na obecność dziecka na kolanach matki w momencie wyprowadzania ciosów. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli także samo narzędzie zbrodni.

Śledczy ustalili, że pomiędzy polsko-brazylijskimi małżonkami wielokrotnie dochodziło do ostrych sprzeczek. Kobieta zeznała, że noc przed tragedią także doszło do ostrej kłótni. Prokuratura zmieniła kwalifikację prawną czynu Brazylijki. Początkowo kobietę oskarżono tylko o zabójstwo. Teraz śledczy uznali, że pobudki jej działania zasługują na szczególne potępienie. Grozi jej dożywocie.

/Łukasz Tomaszkiewicz

Komentarze