Przez 14 godzin zwisał z 80-metrowego komina! Akcja ratunkowa zakończyła się (…)!

14

Dramatycznym finałem zakończyła się akcja ratunkowa uwolnienia mężczyzny, który przez 14 godzin zwisał głową w dół z ponad 80-metrowego komina! Ratownicy robili wszystko, by jak najszybciej się do niego dostać, niestety mieli z tym ogromne problemy! Kiedy już im się to udało 54-latek nie żył!

Do tych przerażających scen doszło w mieście Carlisle na północy Anglii. Koszmar mężczyzny rozpoczął się po godzinie 2:20 w nocy. 54-latek, który wszedł na 80-metrowy komin po przylegającej do niego drabinie w pewnym momencie przez silnie wiejący wiatr stracił równowagę. Do wypadku doszło na samym szczycie ogromnej budowli, a Brytyjczyk osunął się tak niefortunnie, że jego noga zakleszczyła się między metalowym szczebelkiem drabiny, a ścianą komina. Brytyjczyk przez 14 godzin zwisał głową w dół!

 

 

 

Rozpaczliwe krzyki uwięzionego człowieka zbudziły okolicznych mieszkańców, którzy na miejsce wypadku wezwali służby. W trudnej akcji ratunkowej uczestniczył helikopter i grupa ratowników, która próbowała dostać się do poszkodowanego przy pomocy hydraulicznego podnośnika. Niestety akcja była bardzo trudna przez porywisty wiatr, który przeszkadzał ratownikom. Ci robili jednak wszystko aby dostać się do poszkodowanego i ostatecznie udało im się to po kilkunastu godzinach. Niestety 54-latek już nie żył. Przyczynę śmierci mężczyzny i to jak dostał się na komin ma wyjaśnić śledztwo przeprowadzone przez brytyjską policję. Niewykluczone, że desperat próbował targnąć się na swoje życie i w ostatniej chwili się rozmyślił.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Taki wypadek zdarza się raz na 1,3 miliona przypadków! Wypadła za burtę statku wycieczkowego

 

 

źródła: dailymail.co.uk, foto youtube.com, wideo youtube.com

 

 

 

Komentarze