Przygotujcie się na zimę 30-lecia! Zaskakująca prognozy pogody!

30

Pierwsze, wstępne prognozy pogody mówiły, że będziemy mieć w Europie dość łagodną i ciepłą zimę. Teraz okazuje się, że wcale nie będzie tak kolorowo i musimy przygotować się na zimę 30-lecia z rekordowo niskimi temperaturami!

Jeszcze kilka tygodni temu synoptycy zapewniali, że tegoroczna zima będzie ciepła i deszczowa. Nie była to zbyt dobra informacja dla miłośników białego szaleństwa i wszystkich tych, którzy czekali na święta ze śniegiem. Wiele jednak na to wskazuje, że pierwsze prognozy możemy schować między bajki, ponieważ według najnowszych zapowiedzi meteorologów zima 2019/2020 może zostać okrzyknięta mianem zimy 30-lecia. Oprócz intensywnych opadów śniegu należy spodziewać się tęgich mrozów.

 

 

 

 

Okazuje się, że wcześniejsze długoterminowe prognozy nie brały pod uwagę ważnego elementu. Synoptycy przyznali, że w poprzednich mapach pogodowych na miesiące zimowe zapomnieli uwzględnić wpływu aktywności słonecznej na temperatury. Im jest ona mniejsza, tym niższa temperatura na Ziemi. Z obserwacji badaczy wynika, że aktualnie Słońce jest najsłabiej aktywne od 11 lat. Co to może dla nas oznaczać? Same nieprzyjemności. Zdaniem meteorologów wkrótce do większej części naszego Kontynentu dotrze przeraźliwie mroźne powietrze znad Syberii. Jeżeli prognozy znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości to już wkrótce powinniśmy spodziewać się mrozów do minus 20 stopni Celsjusza. Taka temperatura będzie nam towarzyszyć przez cały styczeń i luty.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Takie są pierwsze przesłanki! Zima w tym roku zapowiada się…

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Komentarze