Robert Kubica NIE żyje? Są oficjalne informacje.

Robert Kubica nie żyje? Mamy oficjalne informacje. 

Robert Kubica to wciąż jedyny Polak w Formule 1. Zawodnik przez wiele lat reprezentował barwy nieistniejącego zespołu BMW Sauber. Później przeszedł do stajni Renault. Kubicę określano jako wielki talent, który w przyszłości może być nawet wielokrotnym mistrzem świata F1. Robert odniósł kilka sukcesów – w tym zwyciężył w wyścigu o Grand Prix Kanady. Niestety później planu pokrzyżował wypadek. Teraz pojawiły się informacje nt. jego śmierci.

Robert poworócił do F1 w aktualnym sezonie. Orlen został sponsorem zespołu Williams. Niestety Kubica do swoich dawnych wyników nawet się nie zbliża. Wiele wskazuje na złą konstrukcję bolidu. W sieci pojawiły się dramatyczne informacje o śmierci Roberta Kubicy. Jak oficjalnie wiadomo Robert Kubica…

ŻYJE i ma się całkiem dobrze. Na Facebooku znowu pojawił się obrzydliwy fake News na temat Roberta. „Twórcy” newsa uśmiercili Kubicę. Do udostępnianego postu dopisywano frazes „kto go teraz zastąpi”. Aby zapoznać się z „artykułem” należy kliknąć w podejrzany adres strony www. Wówczas najprawdospobniej zostaną wykradzione nasze dane. Wyborcza24.pl oficjalnie wypowiada wojnę fake newsom! Nasz zespół „anty fake” regularnie sprawdza, czy w sieci nie pojawił się kolejny artykuł wyłudzający dane. 

Najczęściej tego typu treści upowszechniane są na Facebooku. Google ma pod tym względem znacznie lepsze zabezpieczenia. Klikając w taki link na Facebooku automatycznie udostępniamy go na swojej tablicy. Powstaje efekt kuli śniegowej. Hakerów zazwyczaj nie udaje się namierzyć. Ich domena błyskawicznie znika. Klikajmy tylko w sprawdzone źródła informacji – w linki takie jak : Onet.pl, wyborcza24.pl, TVN24.pl, TVP.info czy WP.pl .

 

 

fot. Screen Facebook, Express Bydgoski

Komentarze