Rodzice ZGUBILI synka! Trzy-latek BŁĄKAŁ SIĘ po dworcu we Wrocławiu!

Trzyletni chłopczyk błąkał się po wrocławskim dworcu. Na szczęście nic złego malcowi się nie stało. W porę udało się zapobiec tragedii. Wcześniej jego rodzice zgubili trzylatka.

Sam na dworcu

Trzylatek sam biegał po dworcowych korytarzach. Takie sceny można było zaobserwować na nagraniu, które  opublikowała Dolnośląska Policja. Malec najpierw był w budynku dworca, a  potem pobiegł na zewnątrz. Przechodnie widzieli, że dziecko biega bez jakiejkolwiek opieki. Niestety nikt nie zareagował. Gdy trzyletni chłopiec znalazł się dopiero przed budynkiem dworca, tam biegnącego chłopca zatrzymał patrol policji. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby nie spotkał funkcjonariuszy. Mogłoby dojść do wypadku, w którym malec, by ucierpiał. Dziecko znajdowało się obok bardzo ruchliwego skrzyżowania.

Rodzice zgubili synka

Okazało się, że rodzice chłopca wcześniej zgubili malca. Zdenerwowana tą sytuacją matka powiadomiła policję o zaginięciu synka. Kobieta wyjaśniała, że gdy z mężem wysiadała z taksówki, nagle ich synek zniknął. Trzyletni chłopiec zdążył dosłownie w mgnieniu oka wyruszyć w samotną wędrówkę na dworzec. Potem monitoring zarejestrował jak biega po korytarzach. Policjanci, gdy dowiedzieli się od mamy chłopca jak ten wygląda, rysopis przekazali dyżurnemu Komisariatu Kolejowemu. Wówczas poszukiwania ruszyły.

Fot. Dolnośląska Policja

Poszukiwania chłopca

Poszukiwania trzylatka przebiegały dwutorowo. Kamil Rynkiewicz, rzecznik Dolnośląskiej Policji, powiedział w rozmowie z Faktem:

Funkcjonariusze z jednej strony przystąpili do analizy zapisów monitoringu dworcowego, aby ustalić drogę przejścia i kierunek, w jakim udało się dziecko. Drugim torem ruszyły poszukiwania w terenie.

Malca znalazło przed jedną z dworcowych restauracji dwóch funkcjonariuszy. Chłopiec wrócił do swojej mamy. Kobieta zdążyła nawet na pociąg, którym miała jechać do Warszawy.

Oczy dookoła głowy

Policjanci apelują, żeby szczególnie podczas wakacji uważać na dzieci. Trzeba wykazać się szczególną czujnością podczas sprawowania opieki nad nimi. Wystarczy dosłownie moment, by maluch zniknął nam z oczu, a o tragedię przecież nie trudno. Należy też o zaginięciu dziecka szybko powiadomić funkcjonariuszy.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Dolnośląska Policja

Komentarze