Rozliczenie PIT za rok 2019. O tych ZMIANACH MUSISZ wiedzieć!

PIT

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą powinny pamiętać o kilku ważnych zmianach dotyczących rozliczenia PIT za rok 2019. Oto najważniejsze z nich.

Jedną z najważniejszych zmian, które czekają przedsiębiorców rozliczających się z podatku dochodowego jest pojawienie się mikrorachunku podatkowego. Od teraz jest to nowy obowiązek każdego z właścicieli firm, które są zobowiązane zapłacić PIT, CIT oraz VAT fiskusowi. Bez mikrorachunku nie będzie to możliwe. Zrobienie przelewu na mikrorachunek podatkowy jest bardzo proste. Właściwie nie różni się od pozostałych przelewów. Jedyne co trzeba zrobić to wypełnić tradycyjny przelew. W rubryce dotyczącej numeru konta bankowego należy podać numer mikrorachunku podatkowego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chory na koronawirusa zdradza jak rozwija się choroba! Wielu będzie w szoku.

 

Warto zaznaczyć także, że nowe rozwiązanie przeznaczone jest dla tych przedsiębiorców, którzy muszą przelać należny podatek fiskusowi. Zwrot podatku nastąpi natomiast bezpośrednio już na konto przedsiębiorcy.

 

 

Split payment

Nowym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców jest tzw. split payment. Przy dokonywaniu płatności za nabyte towary lub usługi (zaliczane do kategorii produktów i usług wrażliwych), dla których jednorazowa kwota transakcji przekracza 15.000 zł, podatnicy począwszy od listopada 2019 r. są obowiązani zastosować mechanizm podzielonej płatności. Split payment polega na tym, że płatność nabywcy za towar lub usługę dokonuje się na dwa rachunki bankowe dostawcy lub usługodawcy

 

ZOBACZ TAKŻE: Żona Sławomira opublikowała wyjątkowo gorące zdjęcie. Mąż nie będzie zadowolony!

 

 

Zmiana terminów składania deklaracji podatkowych

Zmianie ulegają również terminy do kiedy należy złożyć roczne deklaracje podatkowe.  Formularz PIT 28 należy złożyć w terminie do poniedziałku 2 marca 2020 roku . W przypadku pozostałych formularzy ostateczny termin na złożenie zeznania przypada na czwartek 30 kwietnia 2020 roku .

 

 

fot. pixabay

Komentarze