Ruszyły dopłaty! Tyle DOFINANSOWANIA możesz uzyskać na samochód ELEKTRYCZNY!

samochód

Wraz ze wzrostem liczby pojazdów, rośnie również liczba miejsc, w których można „doładować” samochód elektryczny.

„Od stycznia do października tego roku zarejestrowano o 100 procent więcej samochodów elektrycznych niż w tym samym okresie 2018 roku” – wynika z licznika elektromobilności, uruchomionego przez PSPA oraz PZPM.

 

Pod koniec października 2019 roku po polskich drogach jeździło 7884 elektrycznych aut osobowych, z których 60 procent stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV, czyli battery electric vehicles) oraz hybrydy typu plug-in.

 

„Liczba elektrycznych samochodów osobowych w Polsce rośnie z miesiąca na miesiąc, ale rynek w dalszym ciągu znajduje się w początkowej fazie rozwoju. Nie pomaga mu, że wielu potencjalnych nabywców wstrzymuje się z zakupem, oczekując na spadek cen związanych z dopłatami w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Liczymy, że uruchomienie systemu wsparcia będzie odczuwalne i wpłynie na tempo rozwoju elektromobilności w Polsce”- informuje dyrektor zarządzający PSPA, Maciej Mazur.

 

 

Jak otrzymać dofinansowanie na samochód elektryczny?

 

Wspierani dofinansowaniem mogą być m.in. producenci środków transportu, samorządy inwestujące w czysty transport publiczny, wytwórcy biokomponentów oraz podmioty chcące zakupić nowe pojazdy. 

Kierowcy będą mogli otrzymać dofinansowanie w wysokości 30 procent ceny zakupu pojazdu elektrycznego lub pojazdu napędzanego wodorem.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Pruszków: zuchwały rabunek emerytur i rent! Skradziono aż…

 

 

Należy jednak pamiętać, że kwota wsparcia dla pojazdu elektrycznego nie będzie mogła być wyższa niż 37 500 złotych, a dla pojazdu napędzanego wodorem 90 000 złotych. Dofinansowaniem będzie mógł być objęty zakup pojazdu elektrycznego, którego cena nie przekracza 125 000 złotych, a w przypadku pojazdu wodorowego 300 000 złotych.

 

 

 

Źródło:radiozetbiznes/pixabay

 

Komentarze