Pruszków: zuchwały rabunek emerytur i rent! Skradziono aż…

rent

Pod Warszawą dokonano zuchwałego rabunku, podczas którego skradziono emerytury i renty przeznaczone dla ich właścicieli.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 12 na ul. Drzymały w Pruszkowie pod Warszawą. Dwóch zamaskowanych sprawców napadło na listonosza i pobiło mężczyznę. Do tego czynu przestępcy użyli gazu łzawiącego.

 

„Dwóch sprawców doprowadziło listonosza do stanu bezbronności, po czym zabrali mu torbę i uciekli w nieznanym kierunku.Trwają działania zmierzające do zatrzymania sprawców”– poinformowała Karolina Kańka z pruszkowskiej policji.  

 

60-letni pracownik poczty trafił do szpitala na badania. Jak podaje polsatnews.pl, nie stracił przytomności i o własnych siłach dostał się na komisariat. Policja prowadzi teraz poszukiwania sprawców napadu. Według nieoficjalnych ustaleń w torbie, którą skradziono listonoszowi, znajdowało się aż 40 tysięcy złotych.

 

 

Same sklepy w Polsce odnotowują rocznie 1,1 mld euro straty w towarach. Najczęstszą tego przyczyną są kradzieże sklepowe, rabunki oraz kradzieże z włamaniem. W listopadzie ma ruszyć nowy bat na drobnych przestępców – elektroniczny rejestr wykroczeń przeciwko mieniu.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:ŻENUJĄCA kradzież! Na nagraniu WIDAĆ jak…

 

 

„Utworzenie elektronicznego rejestru wykroczeń przeciwko mieniu – kradzież przedmiotu, kradzież drewna z lasu, paserstwo. Baza ma on służyć policji, prokuraturze i sądom, aby „zawodowi” złodzieje popełniający drobne kradzieże w różnych miastach nie odpowiadali za pojedyncze wykroczenia, lecz za zsumowane przestępstwo, czyli surowiej” – pisze „Rzeczpospolita”.

 

 

 

Źródło:02/pixabay

 

Komentarze