Rząd zaakceptował! Będzie NOWE 500 plus!

Rząd zaakceptował projekt ustawy w sprawie małego ZUS-u.

500 plus dla firm może stać się faktem. Ideą projektu 500 plus dla firm jest obniżenie i uzależnienie wysokości składek najmniejszych firm od ich dochodów.

 

Już dużo wcześniej premier Morawiecki zapowiadał obniżone składki ZUS, ktore przyniosą przedsiębiorcom oszczędności rzędu 500 złotych miesięcznie.

 

Warunkiem opłacania niższych składek będzie osiąganie przez firmę przychodów rocznych nie większych niż 120 tysięcy złotych i miesięcznych dochodów w maksymalnej kwocie 6 tysięcy złotych.

 

Szacuje się, że od nowego roku z małego ZUS-u plus będzie mogło skorzystać około 320 tysięcy najmniejszych przedsiębiorców.

„Dzięki programowi #MałyZUSPlus przedsiębiorcy będą mogli zaoszczędzić do kilkuset złotych miesięcznie”! – taki wpis opublikowała kancelaria premiera.

 

ZOBACZ TEŻ:Wyciekły UPOKARZAJĄCE słowa o Szydło! Okazało się, że jest…

 

„Będzie to istotne odciążenie dla mikrofirm, które dziś odprowadzają do ZUS ok. 1300 zł miesięcznie” – zaznaczył min. Kwieciński. „Ta nowa ulga w wysokości 500 zł będzie stanowiła prawie 40 proc. obecnej składki. To są pieniądze, które zostaną w kieszeni przedsiębiorcy, i które będzie mógł on przeznaczyć na inwestycje”– dodał Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

 

Czy budżet państwa na tym ucierpi?

 

W projekcie mowa o stracie nawet 1,3 miliarda złotych w przyszłym roku i nawet 1,5 miliarda złotych w kolejnych latach- tyle pozostanie w kieszeniach przedsiębiorców.

 

 

ZOBACZ TEŻ:On zarabia 1500 zł, Ona 6500. Mąż wprost przyznaje, że przez to ma większą ochotę…

 

 

Źródło:radiozetbiznes/pixabay

Komentarze