Rzecznik rządu PRZEPRASZA za Morawieckiego w restauracji. „Nie wiedział, że tak nie można się zachować”

Rzecznik rządu przeprosił za zachowanie Mateusza Morawieckiego w restauracji.”Nie wiedział, że to zalecenie, został źle poinformowany”.

Rzecznik rządu przeprosił za to, że z winy doradców Mateusz Morawiecki nie miał wiedzy na temat zachowania 1,5-metrowego odstępu w restauracjach. Jak powiedział Piotr Müller Morawiecki nie miał wiedzy, że jest to obowiązujące zalecenie.

-Dzięki Tarczy możemy tutaj siedzieć i patrzeć spokojnie w przyszłość” – usłyszałem od właścicieli restauracji. Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastuktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji.  – czytaliśmy na Twitterze premiera.

https://twitter.com/MorawieckiM/status/1263815596975763457?s=20

Rzecznik przeprasza

– Premier został źle poinformowany, bo okazało się, że zostało to wydane w formie zalecenia obowiązującego. Z naszej winy, zaplecza premiera Morawieckiego, premier o tym nie wiedział. Za to chciałem przeprosić – powiedział rzecznik rządu. Jak dodał Piotr ograniczenia epidemiczne wydaje się w dwóch formach przepisów. Pierwsze z nich to rozporządzenia. Drugie – zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego .

– Premier został przez swoje zaplecze, i chciałem za to przeprosić, źle poinformowany. Po prostu miało być to zalecenie miękkie, okazało się, że zostało opublikowane w trybie artykułu – dodał Piotr Müller.

Zdaniem Piotra Müllera pomyłka została spowodowana, że w trakcie posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zalecenie w sprawie liczby osób przebywających w lokalu gastronomicznym, ustalono, że jego charakter będzie miękki. Jednak ostatecznie uznani zalecenie Głównego Inspektora Sanitarnego jako obowiązujące.

Cała sytuacja jest po prostu zabawna. Premier „nie wiedział, że tak nie można się zachować”. Kabaret – mówi polityk opozycji.

fot. Instagram Mateusz Morawiecki

Komentarze