Schetyna NAPRAWDĘ porównał ks. Popiełuszko do…

Zaskakujący wpis Grzegorza Schetyny pojawił się na Twitterze. Internauci nie kryją swojego oburzenia.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko był kapelanem związanym z „Solidarnością”i robotnikami. Podczas mszy za ojczyznę, sprawowanych w kościele św. Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu, publicznie krytykował nadużycia władzy komunistycznej.

 

19 października przypada 35. rocznica porwania i bestialskiego zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Morderstwa dokonały komunistyczne Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW.

 

Nie dawno szef PO porównał w mediach społecznościowych bł. ks. Jerzego Popiełuszkę z Piotrem Szczęsnym, mężczyzną, który dwa lata temu dokonał samopodpalenia przed Pałacem Kultury w Warszawie.

 

„Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. I 2. rocznica śmierci Piotra Szczęsnego – „Szarego Człowieka”. Obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich. Składamy Im hołd”– napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Meghan już tego NIE ukrywa! Wyznała, kto jest ojcem dziecka!

 

Piotr Szczęsny podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w październiku 2017 roku. Przed śmiercią napisał list do rodziny i mediów. Przed tym czynem rozdawał przechodniom ulotki, które zawierały informacje na temat tego co robi obecna władza. List podpisał jako „Szary Człowiek”. Jego żona przyznała później, że leczył się on od 8 lat na depresję.

 

ZOBACZ TEŻ:Katechetka naprawdę TO powiedziała! Uczniowie MASOWO wypisują się z religii!

 

Źródło:tvpinfo

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze