Scott Askham „Jestem od niego lepszy w każdej płaszczyźnie”

W sobotę odbędzie się 49 gala KSW. Jedną z najbardziej wyczekiwanych walk jest ta, podczas której mają zmierzyć się dwie legendy – Scott Askham i Michał Materla. Będzie to rewanż, podczas którego Materla otrzyma możliwość zrehabilitowania się po porażce z angielskim zawodnikiem.

„Chcę skończyć walkę jak najszybciej”
Anglik słusznie stwierdza, że nikt nie płaci mu za czas spędzony w klatce. Tu liczy się efekt. W sobotę obaj panowie zmierzą się w octagonie w pojedynku o pas mistrza wagi średniej. Askham twierdzi, że ostatnia porażka nadal siedzi w głowie Materli, co pomoże mu odnieść kolejne zwycięstwo nad zawodnikiem. Materla jest natomiast bardzo dobrze przygotowany fizycznie.

A psychologicznie? Wydaje się, że drzemie w nim chęć odwetu na angliku za ostatnią przegraną z nim walkę.

Zwycięzca w rewanżu zostanie mistrzem federacji KSW w wadze średniej. Podczas ostatniej walki Materla otrzymał od Askhama kopniaka w wątrobę, co wykluczyło go z dalszej walki. W sobotę obaj panowie będą walczyć w walce wieczoru, co dodatkowo potęguje szum wokół całej sprawy.
Bilans walk Michała Materli wynosi obecnie 27-6, natomiast Askhama 17-4.

Obaj panowie zmierzą się w walce w kategorii do 84 kg. Widzowie czekają również na walki Akopa Szostaka z Erko Junem, a także pojedynek kontrowersyjnego Normana Parke z Arturem Sowińskim. Transmisję z gali będzie można zobaczyć w systemie pay per view oraz na stronie ksw.tv.

/Katarzyna Goch

Komentarze