„Sekielski OBLANY przez fanatycznych katolików! To oczywiście…

„Grupa fanatyków religijnych oblała milkshake’m reżysera Tomasza Sekielskiego autora głośnego filmu o pedofilii w kościele. Widać ktoś nie może pogodzić się z tym, że prawda wyszła na jaw. Czy tak wygląda to chrześcijańskie miłosierdzie?” – czytamy na obrazku, który lotem błyskawicy rozprzestrzenia się na Facebooku i dociera do klilkuset tysięcy Polaków.

To oczywiście Fake News. Niestety mimo wielu komentarzy wskazujących na ten fakt, wiele osób faktycznie uwierzyło w to zdarzenie i to mimo zdjęcia, na którym wyraźnie widać, że oblany shake’m człowiek, to nie Tomasz Sekielski. 

„Fanatyzm się szerzy! Pislam się boi” – pisze jeden z komentujących.

”Ludzie to nie Sekielski! Opamiętajcie się” – pisał inny użytkownik. 

Niestety – obrazki ze zmyślonymi informacjami czy cytatami zalewają sieć przed wyborami do Parlamentu Europejskoego. Możemy oglądać masę treści udostępnianych przez upolitycznione siatki fanpage promujące daną opcję polityczną . Niestety wiele osób wciąż wierzy w polityczne fake newsy. 

Przypomnijmy o Tomaszu Sekielskim zrobiło się bardzo głośno po publikacji filmu „Tylko nie mów nikomu” obrazującego ukrywanie pedofilii w kościele. Reżyser nagrał spotkanie po latach ofiar z oprawcami. 

/Łukasz Tomaszkiewicz 

 

Komentarze