STRAJK nauczycieli po wyborach! „Jeśli PiS przegra, to odwołają”

Nowa forma strajku nauczycieli! Pojawił się głos ws. PiS.

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił nową formę strajku. We wtorek 15 października nauczyciele mają rozpocząć bezterminową akcję protestacyjną. Strajk będzie miał charakter „włoski. W praktyce oznacza to, że nauczyciele będą wykonywać tylko te czynności, które opisano w przepisach prawa oświatowego. 

-Nie chcemy być woluntariuszami. Przygotowaliśmy zestaw zadań, które naszym zdaniem nie były do tej pory nam wynagradzane i nie chcemy ich wykonywać, mówię o sobotnio-niedzielnych konkursach, zajęciach organizowanych w dniu wolnym od pracy, sporządzaniu sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły, inwentaryzacji obiektów szkolnych, w tym także biblioteki. To jest katalog zadań, który chcemy przekazać nie tylko nauczycielom, ale poinformować o tym także ministra edukacji narodowej – powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz.

Zgodnie z zapowiedzią nauczyciele mają przeprowadzać zajęcia. Zrezygnują ze wszystkich form aktywności ponad to, co przewiduje prawo oświatowe. Nie będzie więc dodatkowych materiałów, wycieczek czy zielonej szkoły.

Prezes ZNP wyjaśnił także, dlaczego akcję protestacyjną zaplanowano na 15 pazdzienrika. Chodzi o wybory parlamentarne.

-Nie chcemy tego robić w przededniu wyborów. Mamy żywo w pamięci wszystko to, co działo się negatywnego w odniesieniu do naszego środowiska, ta cała fala ataków, hejtu, pomówień, że rzekomo prowadzimy akcję upolitycznioną. Nie zamierzamy zrobić tego przed wyborami, chcemy to zrobić tuż po wyborach – mówił Broniarz.

Z kolei jedno ze źródeł w ZNP twierdzi, że mimo wszystko strajk ma formę polityczną. Jak mówi: 

– Jeśli PiS przegra, to odwołają ten strajk. To pewne.

Miejmy jednak nadzieję, że zapowiedzi Sławomira Broniarza są zgodne z prawdą i w akcji protestacyjnej nie chodzi o politykę.

Komentarze