SUPERFOODS TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ! Poznaj najważniejsze z nich!

Dzięki nim w przyszłości unikniemy raka, nie damy się wirusom i bakteriom, zachowamy dobrą formę oraz będziemy żyć dłużej!  Co to jest ta SUPER żywność?

 

Otóż są to produkty naturalne, które zawierają najwięcej zdrowego składnika odżywczego. Dodając nasze polskie, niedocenione SUPERFOODS do codziennej diety, zapewnimy sobie zdrowie i długie życie!

 

O tzw. Superfoods słyszymy od dawna. Głównie te określenia pojawiają się w odniesieniu do nasion chia, komosy ryżowej, jagód goi czy żeńszenia.  Niewielu z nas jednak stosuje rodzimą super żywność, której mamy pod dostatkiem.

 

Zdrowe sałatki, kasze oraz produkty zbożowe to podstawa zdrowego odżywiania się.

 

Oto tylko niektóre z najlepszych polskich superfoods, które powinny na co dzień zagości w naszej diecie. Wiedzieliście, że mają aż tak wspaniałe działanie?

 

ORZECHY WŁOSKIE wystarczy zjeść trzy dziennie! Pokryją one wówczas nasze zapotrzebowanie na kwasy omega-3. Zawierają m.in. wapno, fosfor, żelazo, cynk, potas, wapń, kwas foliowy i antyoksydanty!

 

SIEMIĘ  LNIANE jest bogate w kwasy tłuszczowe omega 3! Wpływa na pracę jelit, a także przeciwdziała nowotworom i chorobom serca. Dostarcza wapno i obniża cukier!

 

KAPUSTA KISZONA obniża poziom cholesterolu! Działa przeciwnowotworowo, a także zawiera witaminy i minerały. Kapusta kiszona powoduje także, że inne składniki dostarczone naszemu organizmowi wchłaniają się szybciej i lepiej!

 

MIÓD ma działanie antywirusowe, antygrzybiczne i antybakteryjne! Zawiera wiele naturalnych witamin i działa jak antybiotyk!

 

ŻURAWINA jest super ważna! Eliminuje komórki rakotwórcze z naszego organizmu, zawiera witaminę C , przeciwutleniacze i karoten. Jest przeciwbakteryjna!

 

Warto do diety dodać jeszcze takie super warzywa jak dynia i jarmuż, bo one również ochronią nas przed rakiem i poprawią stan organizmu. Takich naturalnych produktów jest więcej – rozejrzyjmy się po okolicznych bazarkach i postawmy na naturalne, zdrowe odżywianie siebie i naszych najbliższych!

 

Foto: Pixabay

Komentarze