Szczerski zastępcą SZEFA NATO? Jest reakcja!

To ważne stanowisko. Proces jego obsadzania będzie oparty o względy merytoryczne – powiedzial szef NATO Jens Stoltenberg, zapytany o kandydaturę Krzysztofa Szczerskiego.

– Z zadowoleniem przyjmuję fakt, że są różni wysoko wykwalifikowani kandydaci, ale sądzę, że byłoby niedobrze, jeśli zacząłbym teraz wchodzić w szczegóły tego procesu – mówił Jens Stoltenberg podczas konferencji w Brukseli.

Wiadomość o szansach objęcia ważnego stanowiska w NATO przez Szczerskiego potwierdził już w Polsat News minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Krzysztof Szczerski jest popierany przez USA, jednak ma dość poważnych konkurentów – m.in. ministra obrony Estonii, którego popierają Niemcy i Francja.

Niespodziewanie kandydaturę prezydenckiego ministra poparł szef PO Grzegorz Schetyna :

– Każde takie stanowisko w strukturach europejskich, światowych, ważnych organizacji jest potrzebne i będziemy go wspierać. Jest tylko pytanie co trzeba zrobić i czy skutecznie budowana była pomoc dla tej kandydatury poza Stanami Zjednoczonymi.

Krzysztof Szczerski zapytany na antenie radiowej Jedynki o swoją kandydaturę odpowiedział, że kandydatura nie jest jego decyzją, więc nie będzie tego ogłaszał, ale jest bardzo zadowoleny, że jego nazwisko padło w tym kontekście. 

„Mogę powiedzieć tylko jedną rzecz: na pewno pan prezydent wyraził zgodę, żebym wstawił moje nazwisko do puli – mówił Szczerski.

Komentarze