SZOKUJĄCE informacje z Syrii! Turcja dokonała…

Turcja zawiesza broń! Wiadomość przekazał wiceprezydent USA Mike Pence.

Po tygodniowych działaniach wojennych na terenie północno-zachodniej Syrii Turcja przerwa ofensywę. Wobec tego wszelkie działania wojskowe zatrzymano na 120 godzin – mówił wicieprezydenr USA na konferencji. Jak dodał USA pragną wesprzeć  wycofanie sił kurdyjskich z „bezpiecznej strefy”.

– USA będą współpracować blisko z Turcją oraz wszystkimi państwami na świecie, aby zapewnić pokój i stabilizację w strefie bezpieczeństwa na granicy Syrii i Turcji – powiedział wiceprezydent USA.

Nie będzie także nakładania następnych sankcji na stronę turecką.

– Prezydent zgodził się na wycofanie sankcji ekonomicznych, które wprowadził w poniedziałek, w momencie gdy nastąpi całkowite zawieszenie broni – dodał amerykański wiceprezydent.

Wiemy także, jakie są plany dalszego działania USA wobec regionu.

– Prezydent Trump wyraził się jasno, że nie będziemy mieli naszych wojsk na tym terenie. Jednocześnie USA będą angażować się w dyplomację, politykę, a także pomoc humanitarną, aby pomóc osobom zagrożonym w regionie – mówił Pence.

Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji prasowej w Ankarze, Donald Trump napisał na Twitterze:”Dzięki Recep Erdogan. Miliony istnień zostaną uratowane”.

https://youtu.be/dlIvtHqKkUk

Komentarze