Ten FILM z YouTube PRZERAŻA wszystkich! PEDOFIL…

W sieci pojawiła się pełna wersja filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. To jedna z wielu produkcji poświęconych pedofilii w Kościele, która ujrzała światło dzienne w ostatnich miesiącach . Widzów film przeraża.

„Walka z pedofilią w Kościele nie może się skończyć na tym, że jeden czy drugi ksiądz zostaną wydaleni ze stanu kapłańskiego.To powinno też polegać na tym, że odpowiedzialność poniosą biskupi, którzy albo udawali, że nie widzą, albo ukrywali przestępców w sutannach. Wtedy dopiero będę mógł powiedzieć, że Kościół w Polsce podchodzi poważnie do tematu – powiedział autor dokumentu Tomasz Sekielski.

„Obraz powstał w nietypowy sposób – produkcja została sfinansowana z pieniędzy zebranych poprzez portal Patronite.pl. W zbiórce brało udział blisko 2,5 tys. osób, które przekazały łącznie ponad 450 tys. zł. „To przełom w niezależnym polskim dziennikarstwie” – dodał Tomasz Sekielski.

Dzieło Sekielskiego obrazuje przypadki pedofilii w Kościele. Autor dotarł do ofiar księży pedofilów i nagrał ich konfrontację ze swoimi oprawcami po latach. Ponadto autor zaprezentował życie codzienne i funkcjonowanie w społeczeństwie osób dotkniętych przemocą seksualną ze strony duchownych. Dziennikarz przyznał w rozmowie Onet Rano, że pomysł na film powstał w wyniku widoku płaczących dorosłych ludzi, których życie zostało zaburzone przez wyrządzenie im krzywdy w dzieciństwie. Podkreślił także, że nie należy rozpatrywać tego dzieła jako antyreligijnego.

„Systematyczne ukrywanie pedofilii w kościelnych murach traumatyzuje pokrzywdzonych jeszcze bardziej, bo zdają sobie sprawę z bezkarności swoich oprawców” – dodał Sekielski.

Widzowie zgodnie przyznają, że film jest wstrząsający, ale niestety jest w nim dokładnie to, czego się spodziewali. Dzieło Sekielskiego wywołuje ogromne emocje i nie pozostaje obojętnym. Warto zobaczyć. Całość do obejrzenia tutaj:

https://youtu.be/BrUvQ3W3nV4

Komentarze